Monday, 6 Apr 2020

Liverpul nastavlja da teroriše protivnike!

Liverpul dominira! Fudbaleri Liverpula pobedili su danas Sautempton sa 4:0, u 25. kolu Premijer lige Engleske.

Tim Jirgena Klopa lider je prvenstva sa 73 osvojena boda, čak 22 više od drugoplasiranog Mančester Sitija, koji ima meč manje.

Šampion Evrope i sveta do 16. uzastopnog trijumfa u prvenstvu, a ukupno 24, stigao je golovima Aleksa Okslejd-Čemberlejna, Džordana Hendersona i Mohameda Salaha u drugom poluvremenu, a meč je obeležio i Roberto Firmino sa tri asistencije.

Redsi su u prvih 45 minuta dominirali u posedu, ali su stvorili samo jednu pravu šansu preko Virdžila van Dajka.

Organizovanu odbranu Svetaca “otključao” je Čemberlejn u 47. minutu, na asistenciju Roberta Firmina i od tada je posao za Crvene bio znatno lakši.

Firmino se ponovo našao u ulozi asistenta u 60. minutu, a ovoga puta se u strelce upisao Henderson.

Nekoliko trenutaka kasnije, Džejms Vord-Prouz je propustio prvu šansu za goste i kazna je stigla svega tri minuta kasnije – Henderson je proigrao Salaha iza leđa odbrane, za rutinsku egzekuciju Egipćanina.

Najbolji strelac Liverpula zapečatio je trijumf u 90+1. minutu svojim 14. golom u sezoni, posle kontre i dodavanja Firmina.

Klub sa Enfilda gostuje Noriču u sledećem kolu. Sautempton, koji je na 11. poziciji sa 31 poenom, dočekuje Barnli.