Saturday, 29 Feb 2020

Novi preokret u Italiji! Sasuolo savladao SPAL

Fudbaleri Sasuola pobedili su SPAL na gostovanju u 23. kolu Serije A golom Žeremija Boge u 90. minutu – 2:1.

Domaći su bili bolji rival u prvom poluvremenu. Solidnu igru krunisali su u 23. minutu, a strelac gola je bio Kevin Bonifaci.

U drugom poluvremenu viđena je totalno drugačija slika na terenu. Gosti su najpre izjednačili preko Frančeska Kaputa u 65. minutu. Kada se činilo da će se utakmica završiti nerešenim rezultatom usledio je šok za domaće. U jednom od poslednjih napada na meču u Ferari, Domeniko Berardi je poslao centaršut na drugu stativu, gde je sjajni napadač, Žeremi Boge, u trku zakucao loptu glavom u mrežu. Bila je to kruna fantastične igre Sasuola u drugom poluvremenu.

Nenad Tomović je odigrao ceo meč za SPAL, dok Filip Đuričić nije ulazio u igru za gostujući sastav.

Sasuolo je, posle druge pobede u nizu, na 12. mestu sa 29 bodova. SPAL je upisao četvrti poraz u poslednjih pet mečeva i sa 15 poena zauzima poslednju poziciju.